Cumhurbaşkanı Erdoğan " Kadın, tüm insanlığın ilk öğretmenidir."

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Kadın, tüm insanlığın ilk öğretmenidir. Benim gözümde kadınlar, insanlığın öğretmenidir” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan
Cumhurbaşkanı Erdoğan admin
Bu içerik 1272 kez okundu.

“Kadının Güçlenmesi Strateji Belgesi ve Eylem Planı” tanıtım toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Kadın, tüm insanlığın ilk öğretmenidir. Çocuk, doğumu öncesinden başlayarak, hayata gözlerini açtığı andan itibaren uzunca bir süre, her şeyi annesinden öğrenir. Onun için benim gözümde kadınlar, insanlığın öğretmenidir” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle düzenlenen “Kadının Güçlenmesi Strateji Belgesi ve Eylem Planı” tanıtım toplantısına katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında, eğitim öğretimi sadece okulla sınırlı görmediğini, kadının tüm insanlığın ilk öğretmeni olduğunu vurguladı ve “Çocuk, doğumu öncesinden başlayarak, hayata gözlerini açtığı andan itibaren uzunca bir süre, her şeyi annesinden öğrenir. Onun için benim gözümde kadınlar, insanlığın öğretmenidir” dedi. Aile içinde kadının kimi zaman görünen, kimi zaman görünmeyen belirleyici rolünün, bu öğretmenlik vasfından geldiğini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kadınlarda zaten Allah vergisi bir kabiliyet olan güçlü bir sezgi var. Öğretmenlik yetenekleriyle birleştiğinde ortaya elleri ayakları öpülesi analar, ömür boyu sırtımızı yasladığımız eşlerimiz, gözümüzün nuru kızlarımız çıkıyor” dedi.

Ailede kadın iyi bir öğretmense, babanın eksiğini de, okulun eksiğini de, toplumun eksiğini de gidereceğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan her bir kanalı ayrı bir sorun, ayrı bir kanalizasyon hâline dönüşmüş olan medyanın şerrinden çocukları, aileleri ve milleti koruyacak olan ilk ve güçlü kalkanın yine kadınlar ve anneler olduğunu belirtti.

Cumhurbaşkanlığı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Külliye 8 Mart Dünya Kadınlar Günü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Üniversite tercihlerinde sınavsız dönem:  Çin Üniversiteleri
Üniversite tercihlerinde sınavsız dönem: Çin Üniversiteleri
Hangi Liseler Sınavla Öğrenci Alacak
Hangi Liseler Sınavla Öğrenci Alacak