Özel Öğrencilerin Hayali Gerçek Oldu

Özel eğitime ihtiyaç duyan yaklaşık 40 öğrenci için GGYD’liler seferber oldular. Sonuç, mutluluk...

Özel Öğrencilerin Hayali Gerçek Oldu
Özel Öğrencilerin Hayali Gerçek Oldu admin
Bu içerik 1136 kez okundu.

Başkentli genç girişimciler Mamak’ta bir hayali gerçekleştirdi. GGYD’liler, özel öğrencilerin de eğitim gördüğü Nedim İnan İlkokulu’nda, bu çocuklar için tam donanımlı üç sınıf yarattı. Sınıfların açılışında mutluluk ve heyecan bir arada yaşandı.

 

Her şey, Mamak’ta faaliyet gösteren Nedim İnan İlkokulu’nda görev yapan bir öğretmenin yolunun, GGYD Başkan Yardımcısı Cemal Tekin’le kesişmesiyle başladı. Özel eğitime ihtiyaç duyan yaklaşık 40 öğrencinin de bulunduğu okulun, bu çocuklarla ilgili ihtiyaçları olduğunu öğrenen Tekin, durumu dernek yönetimiyle paylaştı. GGYD Başkanı M.Nezih Allıoğlu ve yönetim kurulu üyeleri, koridorda, kısıtlı imkanlarla eğitim gören özel çocuklar için hemen harekete geçti. Duyurunun yapılmasıyla birlikte üyeler, okulda ihtiyaç duyulan malzemeleri birer ikişer üstlendi. Kimi tadilatla ilgili işleri, kimi bilgisayar ve yazıcıları, kimi de çocukların en çok ihtiyaç duyduğu eğitim materyallerini üstlendi.

 

Çocukların İhtiyaç Duyduğu Her Şey

GGYD’nin el atmasıyla birlikte okulda adeta bir hayal gerçekleşti, koridor bölünerek sınıflar oluşturuldu. Toplam üç sınıf yapılırken, sadece sınıfların onarımı değil, içindeki tüm eksikler de karşılandı. Özel öğrencilerin eğitiminde kullanılacak, diğer çocuklarla yakınlaşmalarını ve sıcak bir ortamda keyifli bir şekilde eğitim görmelerini sağlayacak her imkan sağlandı. Sınıfların onarım ve materyallerin tamamlanmasıyla birlikte açılış için bir tören düzenlendi. Okul müdürü Nihat Elmas’ın evsahipliğindeki törene GGYD Başkanı M.Nezih Allıoğlu ve yönetimi tam kadro katıldı.

 

Şehit Öğretmenler Anısına

GGYD üyeleriyle okulun çalışanları ve öğrencilerin kaynaştığı törende rengârenk görüntüler yaşandı. Okul idaresi, bir hayali gerçekleştiren Ankaralı genç girişimcilere teşekkür ederken, Başkan M.Nezih Allıoğlu, “Bize bu fırsatı verdiğiniz için asıl biz teşekkür ederiz” dedi. Genç girişimcilerle çocukların sevgi yumağı oluşturduğu törende daha sonra, şehit öğretmenler Necmettin Yılmaz, Şenay Aybüke Yalçın ve Dilay Kerman adları verilen destek eğitim odalarının açılış kurdeleleri kesildi.

 

GGYD mamak ankara özel öğrenci sınıf Nedim İnan İlkokulu Cemal Tekin
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Üniversite tercihlerinde sınavsız dönem:  Çin Üniversiteleri
Üniversite tercihlerinde sınavsız dönem: Çin Üniversiteleri
Hangi Liseler Sınavla Öğrenci Alacak
Hangi Liseler Sınavla Öğrenci Alacak