Kara Tahta İle Bilgisayar Öğreten Öğretmen

Kara tahta ile bilgisayar öğretilir mi? Demeyin. Öğretiliyor Ganalı bir öğretmen tarafından.

Kara Tahta İle Bilgisayar Öğreten Öğretmen
Kara Tahta İle Bilgisayar Öğreten Öğretmen admin
Bu içerik 2503 kez okundu.

Öğretmen her koşulda öğrencilerine birşeyler öğretmek için çırpınan insandır. Tüm olumsuzluklara karşı öğrencilerine birşeyler öğretme çabasındaki öğretmene hiçbir olumsuzluk bu amacına engel olamıyor. Bu duruma en güzel ve ilginç örnek Gana'da görüldü.

Teknolojik imkanlardan oldukça uzak olan Afrika ülkesi Gana'da öğretmenlik yapan Richard Appiah Akoto, görev yaptığı okulda bilgisayar olmadığı için öğrencilerine bilgisayarı kara tahtaya çizeerek öğretiyor.

BBC Türkçe'nin haberine göre;

Gana'da görev yaptığı okulda bilgisayar bulunmadığı için teknoloji dersinde öğrencilerine kara tahtadan bilgisayar öğreten öğretmenin fotoğrafları internette binlerce kullanıcı tarafından paylaşıldı.

Fotoğrafları fark eden Microsoft, okula bilgisayar gönderme sözü verdi.

Kumasi kentindeki bir okulda çekilen fotoğraflarda, öğretmenin kara tahtaya Microsoft Word programının ekran görüntüsünü detaylı bir şekilde çizdiği görülüyor.

Richard Appiah Akoto adlı öğretmen, bilgisayar ekranında görülen imgeleri kara tahta üzerine yazdığı açıklamalarla anlatmaya çalışıyor.

Sosyal medyada Owura Kwadwo ismini kullanan öğretmen, fotoğrafları Facebook hesabından "Gana okullarında bilgisayar iletişim teknolojisi dersi vermek çok eğlenceli" mesajıyla paylaştı.

Akoto'nun mesajı ve fotoğraflar, binlerce sosyal medya kullanıcıları tarafından paylaşılarak yayıldı.

Şubat ayı ortasında yaptığı paylaşımın ardından birçok sosyal medya kullanıcısı öğretmeni görevine bağlılığından ötürü tebrik etti.

Rebecca Enonchong adlı girişimci geçen Pazar günü Microsoft Africa'ya tweet attı ve "Eminim bu öğretmene uygun bir kaynak sağlarsınız" yazdı.

Fotoğrafların yayılması üzerine Microsoft Salı günü sessizliğini bozdu ve Akoto'ya bilgisayar ve eğitim materyallerine erişim sözü verdi.

Gana BBC Türkçe Richard Appiah Akoto bilgisayar Afrika
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Üniversite tercihlerinde sınavsız dönem:  Çin Üniversiteleri
Üniversite tercihlerinde sınavsız dönem: Çin Üniversiteleri
Hangi Liseler Sınavla Öğrenci Alacak
Hangi Liseler Sınavla Öğrenci Alacak